Novinky Novinky

Lenka Vacvalová beží 500 km českými horami, aby dodala #ViacOdvahy deťom s rakovinou

„Samozrejme, že je to šialenstvo. Ale mne to takto dáva zmysel.“

 

Lenka Vacvalová tento rok v mene odvážnych detí prebehne 500 kilometrov Severní stezkou, ktorá vedie tými najkrajšími hrebeňmi českých hôr – po stopách historickej Modrej hrebeňovky. Stovky kilometrov dlhú trasu plánuje prebehnúť sama, bez supportu, približne za 10 dní. Vo farbách nadácie pritom pobeží už tretí rok za sebou. Hlavná myšlienka tohtoročnej neľahkej misie? #ViacOdvahy!

 

„Veľa z nás s udalosťami posledných mesiacov stratilo odvahu – odvahu snívať, odvahu plánovať, odvahu cestovať, odvahu len tak niekoho objať… Je na čase prestať sa sveta okolo báť. Potrebujeme #ViacOdvahy.

I ja potrebujem #ViacOdvahy. Viac odvahy nebáť sa vyraziť na takýto dlhý beh úplne sama. Viac odvahy zbaliť si svoj svet do malého batohu a poradiť si sama s okolnosťami, ktoré takáto ultra vzdialenosť prinesie. Viac odvahy nebáť sa spoľahnúť sama na seba.

Onkologicky choré deti pre mňa predstavujú tých najodvážnejších ľudí, ktorých poznám. Lenže v aktuálnej situácii potrebujú i ony #ViacOdvahy. Odvahy, ktorá im pomôže prekonať nástrahy okolitého sveta a hlavne, #ViacOdvahy zvládnuť samotu, ktorú im tieto časy pripravili.

(…) Viac ako kedykoľvek predtým si uvedomujem, že nadácie ako je táto potrebujú našu podporu, a tiež potrebujú, aby sa o onkologicky chorých deťoch neprestalo v dôsledku iných okolností hovoriť.“

 

Jej kilometre si opať môžete za drobný finančný príspevok adoptovať a pomôcť tak nadácii Bátor Tábor Slovakia organizovať bezplatné programy zážitkovej terapie pre vážne choré deti a ich rodiny

Viac informácií sa dozviete na stránkach jej kampane.

Sledovať môžete aj jej sériu #OdvazneRana, ktoré vám okrem povzbudenia a motivácie na začiatok dňa dovolia nahliadnuť aj za brány samotného Bátor Tábora (Tábora Odvahy) v Hatvani či nášho nemocničného GO! programu!

 

Lenka, ďakujeme ❤️Ďalšie príspevky

  • Zatiaľ žiadne príspevky